Työnhaku   |   Palvelut   |   Yhteydet   |   Info
| Etusivulle |
Sosterin työnhakijapalvelut sijaitsevat Savonlinnan keskussairaala-alueella F-talossa. Karttaa klikkaamalla saat Savonlinnan seutukartan.



Lisätiedot ja hakemukset

Kerromme mielellämme lisätietoja avoinna olevista työpaikoistamme. Lisätietoja Savonlinnan seudusta saat seutuportaalista osoitteesta www.savonlinnaseutu.fi. Tietoa avoimista työpaikoista ja avoin työhakemus löytyy työnhakusivulta.

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@isshp.fi

Yleinen informaatio:
Hoito- ja hoivatyö, rekrytoija
Arja Laamanen
puh. 044 417 3964
arja.laamanen@isshp.fi
Hakemukset:
Lisätiedot:
Lääkärit (Perusterveydenhuolto,
erikoissairaanhoito):

Toimialajohtaja Panu Peitsaro
puh. 044 417 3333
panu.peitsaro@isshp.fi
Lääkärit (Perusterveydenhuolto):
Ylilääkäri Helena Nukari
puh. 044 417 2724
helena.nukari@isshp.fi
Sosiaalipalvelut:
Toimialajohtaja Saara Pesonen
puh. 044 417 4100
saara.pesonen@isshp.fi
Konservatiivinen tulosyksikkö:
Ylilääkäri Jaana Luukkonen
puh. 044 417 3620
jaana.luukkonen@isshp.fi
Psykiatrian tulosyksikkö:
Ylilääkäri Timo Liukkonen
puh. 044 417 3609
timo.liukkonen@isshp.fi
Sairaanhoidollisten palvelujen tulosyksikkö:
Ylilääkäri Veikko Karvanen
puh. 044 417 3201
veikko.karvanen@isshp.fi
Eläinlääkintä ja terveysvalvonta:
Terveysvalvonnan johtaja Sampsa Kinnunen
puh. 044 775 4752
sampsa.kinnunen@isshp.fi
Päivystys ja tarkkailu:
Ylilääkäri Minna Pitkänen
puh. 044 417 3872
minna.pitkanen@isshp.fi
Operatiivinen tulosyksikkö:
Ylilääkäri Raino Terho
puh. 044 417 3607
raino.terho@isshp.fi